WIADOMOŚCI

Ferrari nie zamierza zmienić koncepcji bolidu na sezon 2020
Ferrari nie zamierza zmienić koncepcji bolidu na sezon 2020
Mattia Binotto twierdzi, że ekipa Ferrari nie zmieni koncepcji bolidu na sezon 2020, a przyszłoroczna konstrukcja będzie ewolucją obecnego auta.
baner_rbr_v3.jpg
Zespół z Maranello miał trudny początek sezonu mimo iż przed rozpoczęciem mistrzostw stawiany był w roli faworyta. Bolid Ferrari nabrał tempa pozwalającego mierzyć się z Mercedesem dopiero po przerwie wakacyjnej, kiedy to zespół wprowadził poprawki aerodynamiczne i silnikowe.

"Włożyliśmy wiele wysiłku w zrozumienie słabości naszego bolidu" mówił szef Scuderii. "Rozwój był stały - poprawki były przywożone nie tylko do Singapuru."

Binotto zdradził, że obecnie jego zespół niemal w stu procentach pracuje już nad przyszłoroczną konstrukcją wyścigową.

"Myślę, że wiele ekip skopiowało nasze przednie skrzydło" mówił dla hiszpańskiego AS. "Przyszłoroczny bolid będzie stanowił ewolucję obecnego."

"Uważam, że posiadanie efektywnego auta to dobra rzecz. Nie sądzę, że nasza koncepcja była zła. Były inne powody, dla których nie osiągnęliśmy tego co chcieliśmy w tym roku."

Wiele osób wskazuje na bardzo udaną konstrukcję silnika, który zdaniem wielu jest już najmocniejszą jednostką w stawce: "Nasza przewaga na tym polu nie jest tak duża jak sądzicie. Mamy dobrą prędkość, ale ona pochodzi również z bolidu."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

10 KOMENTARZY
avatar
goralski

02.10.2019 22:09

0

Binotto naumiał się PRu na szkoleniu "asertywne zakłamanie rzeczywistości przez czarny PR przed wyścigiem-zajęcia dla niewtajemniczonych, prowadzi T. Wilk " :D


avatar
Vendeur

03.10.2019 02:30

0

I słusznie, bolidu zmieniać nie muszą, wystarczy zmienić jednego kierowcę ;).


avatar
PatiMat

03.10.2019 08:46

0

@2 Konkretnie jakiego kierowce? ;D I bardzo dobrze. Oby tylko udoskonalili ten bolid i SF może z Lec może mieć mistrza.


avatar
PiotrasLc

03.10.2019 09:33

0

Nikt nie wprowadzi całkowicie nowego bolidu na jeden sezon. Wszystkie zespoły będą miały ewolucje obecnych bolidów


avatar
KTP

03.10.2019 10:44

0

A Williams nawet pojedzie na tegorocznym bez zmian :D


avatar
zmaciej

03.10.2019 12:52

0

Ciekawe ile w tym ściemy, aby omamić konkurencję. Koncepcji pewnie nie zmienią, ale mogą dać pakiet, który zmieni auto nie do poznania. @5. KTP A po co w ogóle mają wyjeżdżać? Każdy dodatkowy wyjazd, to zużycie części. Może jak wypuszczą 1 bolid co 2-3 wyścigi to i kasa będzie pasować.


avatar
obiektywny2019

03.10.2019 13:51

0

@ 2 Po to żeby ten drugi cały czas nie płakał i udawał pokrzywdzonego, pomimo gorszego tempa.


avatar
goralski

03.10.2019 14:57

0

@4 @6 Z goowna bata nie ukrecisz... W przyszłym sezonie będzie jeszcze gorzej -nie będą mieć takich $jak w tym sezonie, bo Latifii i tak tam "musi" trafić (HUL nie da się tam wypchać), wiec nie będzie musiał tyle płacić za fotel...ten zespół już jest historią, czy tego chcą czy nie


avatar
zmaciej

03.10.2019 16:16

0

@8. goralski Co do Williamsa to zgadzam się z Tobą całkowicie. Ale pierwsza część wpisu dotyczyła Ferrari :).


avatar
goralski

03.10.2019 16:33

0

Sorki, jakoś nie zjarzyłem Chociaż ciekaw jestem, czy na przyszły sezon uda im się jeszcze coś poprawić, teraz wygląda to nieźle ale na kilka kółek, tempo wyścigowe zjada im opony póki co


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu